برای بزرگنمایی روی تصویر فراخوان کلیک کنید
(دریافت تصویر فراخوان در کیفیت مناسب چاپ)

دومین دوره‌ هفته فیلم دانشکده سینماوتئاتر، به همت جمعی از دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشکده‌ و با هدف اکران آثار و بسترسازی برای تولید فیلم کوتاه به زودی برگزار خواهد شد.
برگزاری دومین هفته فیلم به شکل حضوری، منوط به شرایط آبی کرونا و امکان استفاده از محیط دانشکده در دوران کرونا است.


مهلت ارسال آثار:
۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۰


مخاطبان هفته فیلم:
هفته فیلم پذیرای آثار ساخته شده توسط دانشجویان و دانش‌آموختگان در چهار سال اخیر(۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰) به شرط عدم اکران در هفته فیلم دوره قبل است.


شرایط ارسال آثار:

ثبت نام:
برای ثبت اثر خود در هفته فیلم، ضروری‌ست در سایت عضو شوید. عضویت در هفته فیلم فقط مختص دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه هنر تهران است. اگر در دور قبلی فراخوان که به دلیل فراگیری ویروس کرونا الغا شد ثبت نام کرده‌اید نیاز به ثبت نام مجدد نیست.

برای عضویت در سایت، لازم است عکس واضح خود به همراه مدرک دانشجویی را در سایت آپلود نمایید. (برای دانشجویان: کارت دانشجویی و درصورت عدم صدورکارت برای ورودی‌های جدید، اسکرین‌شات سامانه گلستان - برای دانش‌آموختگان: مدرک دائمی و یا موقت فارغ‌التحصیلی‌)

لازم به ذکر است، به صورت پیش‌فرض نام کاربری ‌شما، شماره دانشجویی و رمز عبورتان، کد ملی‌ شما خواهد بود.

بعد از ثبت نام، به دلیل جلوگیری از حضور شناسه‌های جعلی، نامعتبر و خارج از قوانین رویداد، ثبت‌‌نام شما باید توسط مدیریت هفته فیلم تایید شود. پس از تأییدیه پیامی به شما ارسال خواهد شد که می‌توانید فیلم خود را ثبت کنید.

ثبت فیلم:
برای ثبت فیلم خود، بعد از ورود به وب‌سایت، لازم است مشخصات اثر خود را ثبت نمایید.

اگر در دور قبلی فراخوان فیلم خود را ثبت و ارسال کرده‌اید نیاز ثبت مجدد اثر نیست.

آثار ارسال‌شده حتما باید در چهار سال گذشته تحصیلی تولید شده باشند. شرط شرکت در رویداد، عدم اکران آثار در دوره گذشته هفته فیلم است. لازم به ذکر است که زمان چهار ساله مشخص شده، استثنائاً به علت پاندمی حدودا سه ساله کرونا بوده و در شرایط عادی برگزاری هفته فیلم، زمان آثار ارسالی باید یک سال قبل از رویداد باشد.

مشخصات فایل فیلم ارسالی:
kissکدک H.264
kissفرمت Mp4
kissابعاد 1080*1920
kissفریم ریت 24 یا 25
kissصدای khz 48000

فیلم شما حتما باید بر روی Google Drive آپلود شده و اجازه دسترسی عمومی داشته باشد. اثر آپلود شده بعد از تاییدیه فنی مستقیما در هفته فیلم پخش خواهد شد لذا نسخه نهایی اثر خود را ارسال کنید. هفته فیلم به هیچ وجه فیلم‌ها را در دو نسخه دریافت نخواهد کرد.

هفته فیلم برای زمان فیلم آثار ارسالی، محدودیت ندارد و تمامی آثار (اعم از کوتاه، نیمه بلند و بلند) بدون هیچگونه هیئت انتخاب و داوری اکران خواهند شد. شما می‌توانید لینک فیلم خود را در قسمت مربوطه ثبت نمایید. لازم به ذکر است که هفته فیلم هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال خرابی فایل یا خارج بودن از مشخصات بالا (مانند ارسال در ابعاد 4k و یا 720HD)  نخواهد داشت.
خواهشمند است پوستر اثر با کیفیت بالا، اسکرین‌شات فیلم و عکس کارگردان(الزامی) و تیزر فیلم(اختیاری) را نیز در قسمت مربوطه ثبت نمایید.

بعد از زمان معین شده برای اتمام فراخوان بخش ثبت فیلم در وبسایت بسته خواهد شد و هفته فیلم به هیچ وجه امکان دریافت آثار پس از اعلام مقرر را نخواهد داشت.

*در صورت بروز هرگونه مشکل در پروسه ثبت نام و یا ثبت فیلم به شماره 09925757914، پشتیبانی سایت، فقط در واتس‌اپ یا تلگرام پیام دهید.


رأی‌گیری
فیلم‌های اکران شده در هفته فیلم، به صورت آکادمیک و با آراء دانشجویان و دانش‌آموختگان داوری خواهند شد و تنها دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشکده سینما و تئاتر مجاز به شرکت در فرآیند رأی‌گیری خواهند بود.به همین دلیل و برای جلوگیری از اتلاف وقت در شناسایی مشارکت‌کنندگان و برگزاری عادلانه این فرآیند، لازم است تا متقاضیان شرکت در رأی‌گیری ابتدا در سایت ثبت‌نام کرده و سپس اقدام به رأی‌دهی به فیلم‌های موردنظر خود کنند.

این امر تعاملی است دو طرفه که هفته فیلم از شرکت‌کنندگان در ایام برگزاری تقاضا دارد ما را برای رسیدن به این هدف یاری کرده و مسیر را برای هرچه بهتر برگزارشدن این رویداد هموار کنند.

همان‌طور که ذکرشد، رأی‌گیری در ایام برگزاری هفته فیلم به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. دانشجویان در طول برگزاری هفته فیلم، بعد از هر سانس، می‌توانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شده و به فیلم‌ها رأی دهند. به منظور سهولت در فرآیند رأی‌گیری، پیشنهاد می‌شود پس از ورود به سایت، از آن خارج نشده تا برای ارسال آرای بعدی خود نیاز مجدد به ورود به سایت نداشته باشید. شایان توجه است که فیلم‌های ارسالی توسط دانشجویان و دانش‌آموختگان، در دو بخش مجزا مورد رأی‌گیری قرار خواهند گرفت.

هر فیلم در چهار بخشِ فیلمنامه، فیلم‌برداری، کارگردانی و تدوین مورد رأی‌گیری قرار خواهد گرفت که دانشجویان و دانش‌آموختگان می‌توانند برای هرکدام از ۱ تا ۵ نمره، رأی خود را ثبت نمایند.

نکته: رأی هر دانشجو و هر دانش‌آموخته برای هر فیلم به صورت پیش‌فرض به ترتیب با ضریب ۱ و ۲ محاسبه خواهد شد.
نکته: رأی دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته سینما، فقط در گرایش خود به ترتیب با ضریب ۲ و ۳ محاسبه خواهد شد.
نکته: رأی دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته انیمیشن، فقط برای آثار انیمیشن به ترتیب با ضریب ۲ و ۳ خواهد بود.
نکته: لازم به ذکر است آثار انیمیشن فقط در بخش های فیلمنامه، کارگردانی و تدوین رأی‌گیری خواهند شد.

نوشتن دیدگاه