پوستر دومین دوره هفته فیلم دانشکده سینما و تئاتر

 

زمان برگزاری:

دومین دوره هفته فیلم سینما و تئاتر به همت جمعی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشکده سینما و تئاتر و با هدف اکران آثار و بسترسازی برای تولید فیلم کوتاه در دو بخش فیلم و فیلمنامه در اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

مهلت ارسال آثار:

مهلت ارسال آثار تا ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ می باشد.

مخاطبان هفته فیلم:

هفته فیلم پذیرای آثار ساخته شده توسط دانشجویان در یک سال اخیر و دانش آموختگان در سه سال اخیر با شرط عدم اکران در هفته فیلم سال قبل خواهد بود.

هفته فیلم، امسال در نظر دارد تا در دو بخش طرح و فیلم نامه کامل، آثار دانشجویان و دانش آموختگان این دانشکده را مورد بررسی قرار داده تا آنها را برای رسیدن به اثری بهتر یاری رساند.

شرایط ارسال آثار:

ثبت نام:

برای ثبت اثر خود در هفته فیلم، ضروری است در سایت عضو شوید. عضویت در هفته فیلم فقط مختص دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته سینما، تئاتر و انیمیشن این دانشکده می باشد.

برای عضویت در سایت، لازم است عکس واضح خود و مدرک دانشجویی‌تان (برای دانشجویان، کارت دانشجویی و دانش‌آموختگان، گواهی مدرک فارغ‌التحصیلی) را در سایت آپلود نمایید.

لازم به ذکر است، نام کاربری ‌شما، شماره دانشجویی و رمز عبورتان، کد ملی‌تان خواهد بود.

بعد از ثبت نام،به دلیل جلوگیری از حضور شناسه های جعلی و نامعتبر و خارج از قوانین هفته فیلم،ثبت نام شما باید توسط هفته فیلم تایید شود.پس از تاییدیه پیامی تلگرامی به شما ارسال خواهد شد که می تواند پس از آن فیلم یا فیلمنامه خود را ثبت کنید در طول برگزاری هفته فیلم، فقط با شناسه کاربری خود می‌توانید در سایت به فیلم‌های اکران شده رای دهید.

بخش فیلم:

برای ثبت فیلم خود، بعد از ورود به وب سایت هفته فیلم، مشخصات فیلم خود را با توجه به فیلدهای موجود ثبت نمایید.

آثار دانشجویان حتماً باید در یکسال گذشته تحصیلی تولید شده باشند. دانش‌آموختگانی که در سه سال اخیر فیلم ساخته‌اند نیز می‌توانند با شرط عدم اکران اثرشان در دوره گذشته هفته فیلم، فیلم خود را ثبت کنند.

مشخصات فایل فیلم ارسالی:
kissکدک H264
kissفرمت Mp4
kissابعاد 1080*1920
kissفریم ریت 24 یا 25
kissصدای khz 48000

هفته فیلم برای آثار ارسالی، محدودیت زمانی نداشته و تمامی آثار بدون بازبینی اکران خواهند شد. فیلم خود را با مشخصات ذکر شده، بر روی DVD آماده کرده و به هفته فیلم تحویل دهید. لازم به ذکر است، هفته فیلم هیچ‌گونه مسولیتی در قبال خرابی فایل یا خارج بودن از مشخصات بالا (مانند ارسال در ابعاد 4k و یا p720) قبول نخواهد کرد.

خواهشمند است پوستر اثر با کیفیت بالا،عکس اسکرین شات فیلم و عکس کارگردان (الزامی) و تیزر فیلم(اختیاری) را نیز بر روی دی وی دی قرار دهید.

جهت هماهنگی فیلم‌های ارسالی، به شماره ۰۹۱۰۴۷۰۹۲۲۴ یا haftefilm98@ در تلگرام پیام دهید.

*در صورت بروز هرگونه مشکل در پروسه ثبت نام و ثبت اثر با شماره 09149945676 ، مدیریت فنی هفته فیلم تماس بگیرید.

رای‌گیری

فیلم‌های اکران شده در هفته فیلم، به صورت آکادمیک و با آراء دانشجویان و دانش‌آموختگان داوری خواهند شد و تنها دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشکده سینما و تئاتر قادر به شرکت در فرآیند رای‌گیری خواهند بود. به همین دلیل و برای جلوگیری از اتلاف وقت در شناسایی مشارکت کنندگان و برگزاری عادلانه این فرآیند، لازم است تا متقاضیان شرکت در رای گیری ابتدا در سایت ثبت نام کرده و سپس اقدام به رای‌دهی به فیلم‌های موردنظر خود کنند.

این امر تعاملی است دو طرفه که هفته فیلم از شرکت کنندگان در ایام برگزاری تقاضا دارد ما را برای رسیدن به این هدف یاری کرده و مسیر را برای هرچه بهتر برگزارشدن این رویداد هموار کنند.

همان طور که ذکرشد، رای گیری به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.دانشجویان در طول برگزاری هفته فیلم، بعد از هر سانس، می توانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شده و به فیلم ها رای دهند. به منظور هرچه راحت‌تر شدن فرآیند رای‌گیری، پیشنهاد می‌شود پس از ورود به سایت، از آن خارج نشده تا برای ارسال آرای بعدی خود نیاز مجدد به ورود به سایت نداشته باشید. شایان توجه است که فیلم‌های ارسالی توسط دانشجویان و دانش‌آموختگان، در دو بخش مجزا مورد رای‌گیری قرار خواهند گرفت.

برای هر فیلم چهار بخش فیلمنامه، فیلم‌برداری، کارگردانی و تدوین برای رای‌دهی وجود خواهد داشت  که دانشجویان و دانش‌آموختگان می توانند برای هرکدام از 1 تا 5 نمره، رای خود را ثبت نمایند.

رای هر دانشجو و هر دانش‌آموخته برای هر فیلم به صورت پیش‌فرض به ترتیب با ضریب 1 و 2 محاسبه خواهد شد.

رای دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته سینما، فقط در گرایش خود به ترتیب با ضریب 2 و 3 محاسبه خواهد شد.

رای دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته انیمیشن، فقط برای آثار انیمیشن به ترتیب با ضریب 2 و 3 خواهد بود.

لازم به ذکر است آثار انیمیشن فقط در بخش های فیلمنامه، کارگردانی و تدوین رای گیری خواهند شد.

بخش فیلمنامه:

هفته فیلم سینما و تئاتر در نظر دارد برای کمک به تولید هرچه بیشتر و بهتر شدن فیلم‌های دانشجویان، سلسله کارگاه‌هایی را برگزار کند. گام اول این کارگاه‌ها با حضور سعید عقیقی در چهار جلسه برای کمک به دانشجویان در مسیر فیلمنامه‌نویسی و رفع موانع آن برگزار شد.

همه علاقه‌مندان می‌توانند طرح یا فیلمنامه خود را جهت شرکت در بخش فیلمنامه هفته فیلم ارسال کنند. این فیلمنامه‌ها توسط تعدادی از متخصصین فعال در حوزه فیلمنامه‌نویسی بررسی شده و در نهایت صاحبان آثار برگزیده با مشورت داوران مذکور به رفع ایرادات فیلمنامه و گسترش آن خواهند پرداخت. کارگاه‌های بعدی هفته فیلم مرحله به مرحله تا رسیدن به فیلم نهایی، به صورت اختصاصی برای این افراد برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است در صورت امکان و برای اطمینان بیشتر، طرح‌ها و فیلمنامه‌هایتان را در سایت خانه سینما ثبت کرده و سپس برای ما ارسال نمایید. هفته فیلم هیچ‌گونه مسولیتی در قبال طرح‌ها و فیلمنامه‌های ثبت نشده نخواهد داشت.

جهت ثبت فیلمنامه یا طرح خود، پس از ورود به سایت وارد بخش ثبت فیلمنامه شده و با توجه به فیلدهای موجود اثر خود را ثبت نمایید.

شما می‌توانید اثر خود را به صورت فیلمنامه کامل، طرح فیلم کوتاه داستانی و یا طرح فیلم کوتاه تجربی در فرمت PDF در سایت آپلود نمایید. لازم به ذکر است اولویت هفته فیلم با فیلمنامه‌های کامل خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه