سیزدهمین مهمان برنامه آسانسور-گروه سینما

کتایون پرمر دانش آموخته کارشناسی رشته سینما (ورودی۹۳) و گرایش کارگردانی است. وی دانش آموخته انجمن سینمای جوانان ایران بوده و قبل از ورود به دانشگاه سابقه شرکت در کارگاه های کارگردانی شهرام مکری را نیز داشته است.

ایشان سابقه ساخت سه فیلم کوتاه “کشند”، “بارسلونا” و “تو هنوز اینجایی” را در کارنامه اش دارد که برای هر سه فیلم توانسته برنده تندیس بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره نهال شود و برای فیلم “کشند” موفق به کسب جایزه بخش استعداد جوان از فیلم کوتاه تهران و حضور در جشنواره “اکسگروند” آلمان و برای فیلم ”تو هنوز اینجایی“ موفق به دریافت بهترین تدوین از فیلم کوتاه تهران، برنده تندیس بهترین فیلم، بهترین تدوین، بهترین بازیگر زن و بهترین صدا از جشنواره نهال، بهترین فیلمبرداری از جشن مستقل فیلم کوتاه و منتخب فستیوال هایی از امریکا، استرالیا، سوئیس، اتریش و... نیز شود. فیلم”زندگی، یک برداشت کوتاه” هم ساخته کتایون پرمر است که هنوز اکران نشده است.

با این هنرمند عزیز درباره اهمیت فضاسازی، چگونگی رسیدن به فیلمی تازه از مضمونی تکراری، استمرار در فیلمسازی، تجربه فیلمسازی در فضاهایی متفاوت، فیلمسازی مشترک، نحوه بیان فضای ذهنی، چگونگی رسیدن به لحن شخصیش، گرایش کارگردانی در دانشگاه، تجربه هایی که داشته، مسیری که برای موفقیت طی کرده و ... گپ زدیم.

سیزدهمین برنامه آسانسور سه شنبه ۲۲مهر ۹۹ ساعت ۲۲ در اینستاگرام هفته فیلم پخش گردید.


0

نوشتن دیدگاه