هفته‌فیلم، رویدادی سینمایی و دانشجویی است که هرسال به مدت یک هفته به همت تیمی متشکل از دانشجویان علاقه‌مند، در دانشکده سینما‌و‌تئاترِ دانشگاه هنر برگزار می‌شود.

در این رویداد، آثار سینمایی تولید شده‌ی یک سال گذشته‌ی دانشجویان و دانش‌آموختگانِ دانشکده‌ی سینماوتئاتر اکران می‌شود و ضمن جلسات صمیمانه با اساتید و پیشکسوتان دانشکده، آثار منتخب با رأی دانشجویان مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

همچنین هفته‌فیلم، سعی دارد پروسه ساخت فیلم برای دانشجویان را تسهیل کرده و آن‌هارا برای تولید آثارشان تشویق و یاری کند که در راستای این حمایت، هفته فیلم تهیه کنندگی فیلم بعدی برگزیدهای هر سال خود را بر عهده میگیرد.

آذرماه ۱۳۹۷، اولین دوره هفته‌فیلم با استقبال شایان توجه و چشمانی امیدوار به آینده، در دانشکده سینما‌وتئاتر دانشگاه هنر برگزار شد. دومین دوره هفته‌فیلم بعد از انتشار فراخوان، دریافت آثار و برگزاری ورکشاپ‌هایش قرار بود در اسفند ماه ۱۳۹۸ برگزار شود. اما با همه گیری ویروس کووید-۱۹، تمامی برنامه‌های تدارک دیده شده از طرف تیم برگزاریِ دومین هفته‌فیلم به زمانی موکول شد که دانشجویان و دانش‌آموختگان بتوانند، در صحت و سلامت دور هم جمع شوند و آثار یکدیگر را تماشا و تحسین کنند.

در بهار ۱۴۰۱، با افزایش آمار واکسیناسیون در تمام نقاط ایران، و بازگشایی دانشگاه‌ها و باز شدن ظرفیت صددرصدی سالن‌های سینماها، دومین دوره رویداد هفته فیلم در وضعیت آبی کرونا در هفته آخر اردیبهشت برگزار می‌شود.

از مجموعه‌ی اساتید، مدیران و مسئولین و دانشجویان توانمندی که تا کنون در برگزاری این رویداد هنری ما را یاری کرده‌اند و در آینده نیز با ما همراه خواهند بود صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنیم.

نوشتن دیدگاه